Центр юридической помощи по семейным вопросам

 

Щодо строків звернення до адміністративного суду
    Адміністративний  позов  може  бути  подано в межах строку звернення до адміністративного суду,  встановленого  Кодексом адміністративного судочинства України або іншими законами.

   Строки звернення до адміністративного суду встановлюються ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України). Оскільки ці строки доволі короткі і про них не завжди всі пам'ятають або знають, нагадаємо про них:

 

  1. Для  звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод  та  інтересів  особи  встановлюється  шестимісячний строк, який,  якщо  не  встановлено  інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася  або  повинна  була  дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
  2. Для  захисту прав,  свобод та інтересів особи КАС України та  іншими  законами  можуть  встановлюватися  інші   строки   для звернення  до  адміністративного  суду,  які,  якщо не встановлено інше,  обчислюються з дня,  коли особа дізналася або повинна  була
    дізнатися  про  порушення  своїх  прав,  свобод  чи інтересів.
  3. Для звернення  до  суду  у справах щодо прийняття громадян на публічну службу,   її   проходження,   звільнення   з   публічної    служби встановлюється місячний строк.
  4. Якщо  законом  передбачена  можливість  досудового порядку вирішення  спору  і  позивач  скористався  цим  порядком,  то  для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який  обчислюється  з  дня,  коли  позивач  дізнався  про  рішення суб'єкта  владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.
  5. Для  звернення  до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень,  на підставі якого ним  може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.

  6.  

 Создан 28 ноя 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
free counters Яндекс.Метрика

Переглянути більшу мапу